Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 29.06.2020 година...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како што вчера информираа од Министерството за здравство дека во последните 24 часа биле направени 1032 тестирања, а...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на водата, се започна со миење на улиците, напиша градоначалничката на Битола, Наташа Петровска на својот фејсбук профил...

ФОТО: Еве како изгледаше Битола по поплавите од обилните врнежи

Битола вчера се соочи со обилни врнежи од дожд кој што на места имаше толку големи поплави, што градот наликуваше на Венеција, недостигаа само уште гондоли. Како што јавија синоќа од Општина Битола: Веќе час и половина екипите Водовод, Нискоградба и ТППЕ...

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи поплави низ улиците. Битолчани по социјалните медиуми споделуваат фотографии на кои истакнуваат дека Битола почнала да личи на...

M P N

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи...

Сеуште висок бројот на коронавирусот случаи, со 165 нови од 1454 тестови, апел да се почитуваат мерките

Бројот на зар азени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со коронавирусот, седум поч инати...

Уапсена македонска старлета, била на базен наместо во самоизолација

Поранешната манекенка и старлета Александра Накова-Гајдаџиев попладнево е уапсена бидејќи не го почитувала решението за самоизолација, јавува А1он. Порталот пишува дека Накова е спроведена во...

Заев: После 2 саати и 17 минути седење во кафеана се случуваат грешки, се извинив на фејсбук

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, за последната објавена аудиоснимка во која вели дека ќе соберел и шарениИшуто иРогато, а потоа користи и вул гарен...

Новости ако сакате да патувате во Грција, ова се деталите за преминот Евзони

Нови детали околу отворањето на границите кај нас и во регионот, заинтересираноста за отворањето на границите е голема, но сепак, Граничниот премин Евзони требаше...

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на...

ФОТО: Еве како изгледаше Битола по поплавите од обилните врнежи

Битола вчера се соочи со обилни врнежи од дожд кој што на места имаше толку големи поплави, што градот наликуваше на Венеција, недостигаа само...

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on July 6, 2020 11:36 am

Don't Miss

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на...

ФОТО: Еве како изгледаше Битола по поплавите од обилните врнежи

Битола вчера се соочи со обилни врнежи од дожд кој што на места имаше толку големи поплави, што градот наликуваше на Венеција, недостигаа само...

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи...

Prevention Strategy

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како што вчера информираа...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на водата, се започна...

Vital Information

ФОТО: Лила со мал авион леташе над главниот град

Популарната водителка Лила Филиповска уште вчера а и денеска на социјалните мрежи се пофали дека е лета над Скопје и дека ужива во новото...

Докторката објасни какви маски треба да носиме, со нив се намалува можноста под 1 отсто за коронавирусот

Докторката Дарија Кисиќ Тепавчевиќ објасни колку носењето маски е важно за спречување на коронавирусот. Српскиот епидемиолог вели дека Додека две лица разговараат, доколку носат...

Шетам низ Аеродром и дедово седи на клупа, збори нешто.. Луѓе поминуваат и никој не застанува. Го слушнав вика

Шетам низ Аеродром и дедово седи на клупа, збори нешто.. Луѓе поминуваат и никој не застанува. Го слушнав вика: Синко продавам цвеќиња , парите...

Аеродромите отвораат од среда, ова е постапката ако сакате да летате

Двата аеродроми во Скопје и Охрид ги отвораме од среда. Протоколот е направен по сите светски стандарди. Целосно се почитуваат принципите за дистанца, задолжително...

Bистински летни температури, пpoгноза за целата недела од УХМР

Во Македонија времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе...

Economical impact

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на...

ФОТО: Еве како изгледаше Битола по поплавите од обилните врнежи

Битола вчера се соочи со обилни врнежи од дожд кој што на места имаше толку големи поплави, што градот наликуваше на Венеција, недостигаа само...

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи...

Сеуште висок бројот на коронавирусот случаи, со 165 нови од 1454 тестови, апел да се почитуваат мерките

Бројот на зар азени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со коронавирусот, седум поч инати...

Facts

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на...

ФОТО: Еве како изгледаше Битола по поплавите од обилните врнежи

Битола вчера се соочи со обилни врнежи од дожд кој што на места имаше толку големи поплави, што градот наликуваше на Венеција, недостигаа само...

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи...

Сеуште висок бројот на коронавирусот случаи, со 165 нови од 1454 тестови, апел да се почитуваат мерките

Бројот на зар азени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со коронавирусот, седум поч инати...

Latest Articles

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на...

ФОТО: Еве како изгледаше Битола по поплавите од обилните врнежи

Битола вчера се соочи со обилни врнежи од дожд кој што на места имаше толку големи поплави, што градот наликуваше на Венеција, недостигаа само...

ФОТО: Вечерва Битола како Венеција, реки вода, како гондоли пловат возилата

Битолските автомобили како гондолите во Венеција, вечерва улиците во Битола под вода. Нестабилно време проследено со обилни врнежи на дожд попладнево повторно предизвикаа големи...

Hot Topics

Нови цени на горивата од полноќ, овие цени ги соопшти РКЕ

Новите цени на горивата кои што ќе важат од вечерва на полноќ ги соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

Коронавирусот не стивнува, уште троцифрени бројки на нови случаи во државата, да се почитуваат мерките

Коронавирусот во Македонија ја има својата експанзија, сеуште троцифрени бројки со нови случаи на ниво на целата држава, се регистрираат, а тестирањата се четирицифрени. Како...

Се огласи градоначалничката на Битола, со неа е и Шекеринска

Приказ низ слики, за превземени активности по невремето од врнежи на повеќе од 36 l на метар квадратен за 15 мин. По испумпувањата на...