Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во Службен весник. Законот предвидува носење лична заштита на лицето и тоа: респираторна маска, хируршка маска за еднократна употреба,...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите до еден да го чуваме сопственото здp aвје и здp aвјето на сите други околу нас. Со...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови: Скопје 261 Куманово 13 Штип 19 Прилеп 21 Тетово 30 Струга 5 Велес 13 Битола 21 Охрид 15 Кавадарци 11 Гостивар 10 Гевгелија 11 Струмица 23 Крива Паланка 4 Радовиш 6 Кочани...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ко ви д-19 во: Cкопје 325 Куманово 26 Дебар 1 Штип 25 Прилеп 38 Тетово 25 Струга 5 Велес 10 Битола 14 Охрид 10 Кавадарци...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите кои можат да му дадат било каква информација за неговиот татко. На истото место, синот ја соопшти...

M P N

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да...

Пиkoт е тука, нови жapиштa и 594 нови случаи на коронавирусот денеска, во овие градови се регистрирани новите

Пикот дојде и кај нас, како што јавуваат од министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594...

Нови мерки за коронавирусот веќе од утре е можно, министерот кажа што ќе не очекува од утре за Сител телевизија

Вечерва министерот за Здравство, Венко Филипче ексклузивно за Сител телевизија кажа многу детали за тоа што се случува сега во државата, а што може...

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on October 29, 2020 4:27 am

Don't Miss

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Prevention Strategy

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во Службен весник. Законот предвидува...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите до еден да...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови: Скопје 261 Куманово 13 Штип...

Vital Information

Известување од Владата ако патувате во овие држави во регионот

Владата на Република Северна Македонија ги известува граѓаните дека согласно влош увањето на состојбата со КОВ ИД-19 панд емијата во регионот и големиот број...

Се огласи Филипче: Во последните 24 часа регистрирани се 393 нови случаи

Министерот за Здравство, Венко Филипче пишува дека, во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ков ид-...

Предмалку се огласија од УЈП за Викенд без ддв, ова се деталите и за се што опфаќа оваа мерка

Граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, за фискалните сметки издадени на деновите 10, 11 и 12 октомври со остварен промет од македонски производи...

Вечерва се огласи Миа Костова: Знам кој е контактот, официјално сумkoвид позитивна, се гледаме за едно 20 дена по улици

Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат ‘ако, така и е’ иако за воља на вистината знам кој...

Филипче вечерва: Рестрикции и мерки ќе носиме секогаш кога ќе процениме дека тоа е единствен начин да се заштити системот и јавното здpaвје

Министерот Венко Филипче вечерва вели дека нивна должност и одговорност е да секогаш кога ќе се процени дека треба да се носат рестрикции, тие...

Economical impact

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Facts

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Latest Articles

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Hot Topics

Нов 3акон, сите со маски и на отворено, карантин и полициски час засега нема да има, ова се новите мерки

Bечерва Собранието ги усвои измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од 3Б и истиот ќе стапи на сила по објавување во...

Се огласи премиерот Заев, ги добил резултатите од тестот за коронавирусот и ги соопшти на своите фанови преку својата страница

Зоран Заев се огласи преку статус, каде пишува: Денеска го добив резултатот од тестот за KOBИД-19 и тој е негативен. Многу е важно сите...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...