Вечерва полицијата и инспекторите на терен, еве во кој кафе бар се пристигнати

Полициски екипи заедно со инспектори вечерва се на терен низ кафе баровите и рестораните, јавуваат повеќе медиуми.

Полиција и инспектори од Државниот пазарен инспекторат пристигнале во кафе барот Интермецо во Скопје каде за вечерва е закажан концертот на хрватската поп ѕвезда Тони Цетински, јави Телма.

Не можам да гарантирам за здp aвјето на гостите, но гарантирам дека здp aвствените протоколи се почитуваат, изјавил менаџерот на Интермецо, Константин Влахо во изјава за Телма

Вчера полицијата беше во кафулето Мош но и покрај бројните инспекциски служби, концертот на Владо Ѓорѓиев помина како ништо да не се случува а институциите објавија дека сопственикот денеска заработил и kpивична пријава. ИзворПрес24.