ВИДЕО: Еве што Филипче и одговори на Лиде Лиде и кога ќе пијат кафе

Под името Лиде Лиде постојано ве кани на кафе, ваша гледачка на пресконференциите, дали ќе пиете кафе со неа? Еве веднаш штом ќе помине оваа криза да, ќе пијам, кажа Филипче на вечерашното интервју на ТВ21 во дебатната емисија КликПлус. Тој уште еднаш упати апел на граѓаните да ги почитуваат мерките за одржување на растојание и носење на маска. Правилата се едноставни. Со почитување на оваа правила ги почитуваме и здравствените работници, додаде тој. Одговорот на Венко за Лиде Лиде можете да го видите на крајот од видеото во продолжение: