И Шилегов со свој став за натрупаниот смет во Скопје: Се појави еден ден криза, ќе ја надминеме

Градоначаникот Шилегов во вечерашната Топ тема на Телма призна дека направиле погрешна проценка. за натрупаниот смет во текот најдолгиот полициски час,

“Се појави еден ден криза, во ред е. Ќе ја надминеме. Од утре состојбата се воведува во нормала и јас не очекувам дека ќе имаме вакви слики во иднина ” – изјави Шилегов во Топ Тема.