ФОТО: Кога победи имаше само 23 години и беше згодна и слаба, Хелена Папаризу денес има 40 години и изгледа непрепознатливо

Хелена Папаризу, грчката пејачка, победничка на Евровизија во 2005-та година денеска има 40 години и се уште се занимава со музика. Таа пред точно 17 години победи на евровизиското шоу во Украина со песната „Број еден“ и се прослави речиси низ целиот свет. Убава Папаризу на 23 годишна возраст стана една од најпосакуваните девојки во Европа, а често го привлекуваше и медиумското внимание со сексапилниот стајлинг во соседна Грција. Но денеска има 40 години и изгледа непрепознатливо. фото: