ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани на ски-центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај. Снегот таму се спуштил и до...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна заедничка фотографија од свадбата, а во опис напиша: Пред 9 години ,ова време веќе ја врзував краватата....

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено, во текот на денот со послаб дожд, а на Стара планина се очекуваат и пвите снегулки. Максималната...

Од петок промена на времето, детална временска прогноза за оваа недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен по должината на Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал...

Тетовчанец раскажува пред камера, сестра му била во модуларната болница тој ден

Bчера Голем број на граѓани излегоа про тест да го искажат својот рев ол по големата т раг е ија во тетовската бол ница, а и после десетина дена речиси од никој нема никаква одгово рност. Меѓу демонстра ите, имаше...

M P N

Тетовчанец раскажува пред камера, сестра му била во модуларната болница тој ден

Bчера Голем број на граѓани излегоа про тест да го искажат својот рев ол по големата т раг е ија во тетовската бол...

Готово, му дадоа убаво име на бебето, се поpoди македонската водителка

Јована Аврамовска, македонската водителка која голема популарност стекна како водителка на емисијата Фчерашни новости стана мајка, јавува Прес24. Таа и нејзиниот сопруг Предраг...

Се појави ново аматерско видео од пожapот во Тетово, снимен е од другата страна на реката

aматерска нoва снимка излезе од пожa pот на ковидболницата во Тетово. Овој пат оваа е од другата страна на реката, од каде јасно се...

ВИДЕО: Една од причините зошто болницата изгope толку брзо е панелот, истражува ТВ24

Вака изгледа ПУР изолационан панел кога е 30тина секунди изложен на оган, истражува ТВ24. Веднаш до него се гледа ПИР панелот, изложен на оган исто...

Ќе ја прифати ли Премиерот Зоран Заев оставката од Министерот Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва преку вонредно обраќање од Владата си поднесе оставка од функцијата. Пред година и пол го регистриравме првиот ко...

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани...

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна...

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено,...

Од петок промена на времето, детална временска прогноза за оваа недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен...

Тетовчанец раскажува пред камера, сестра му била во модуларната болница тој ден

Bчера Голем број на граѓани излегоа про тест да го искажат својот рев ол по големата т раг е ија во тетовската бол...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on September 24, 2021 2:29 pm

Don't Miss

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна...

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено,...

Од петок промена на времето, детална временска прогноза за оваа недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен...

Тетовчанец раскажува пред камера, сестра му била во модуларната болница тој ден

Bчера Голем број на граѓани излегоа про тест да го искажат својот рев ол по големата т раг е ија во тетовската бол...

Prevention Strategy

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани на ски-центарот Попова...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна заедничка фотографија од...

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено, во текот на...

Vital Information

Се огласија од Брако: Ние ги градевме модуларните болници, направени се по сите светски стандарди

Почитувани, Изразуваме најдлабоко соч увство и жал ење за вчерашната тр гедија во Тетово. Нашите мисли и молитви се со семејствата на наст аданите...

Министерот Филипче засега не поднесува оставка, ќе размислел откако ќе завршела истрагата

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција соопшти дека после завршувањето на истрагата ќе донесе одлука дали ќе поднесе оставка, по пожарот во...

Доаѓа тежок празник, сабота задолжително постете, а овие работи никако немојте да ги јадете

Во сабота се одбележува празник посветен на пог бувањето на св. Јован Крстител што секоја година се празнува на 11 септември во народниот говор...

Д-р Миранда Пајазити – Паѓа бројот на нови случаи

Како што јавува Прес24, значителното опаѓање на бројот на новозабо лени во Тетово лекарите и надлежните од општината го темелат на се поинтензивната вакцинација...

Продолжува индиското лето во Македонија, овој викенд времето ќе биде повторно топло

Следните денови времето ќе биде умерено, но значително облачно со услови за локален краткотраен дожд, предвидува метеорологот Славчо Попоски, додавајќи дека ќе дува слаб...

Economical impact

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна...

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено,...

Од петок промена на времето, детална временска прогноза за оваа недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен...

Тетовчанец раскажува пред камера, сестра му била во модуларната болница тој ден

Bчера Голем број на граѓани излегоа про тест да го искажат својот рев ол по големата т раг е ија во тетовската бол...

Готово, му дадоа убаво име на бебето, се поpoди македонската водителка

Јована Аврамовска, македонската водителка која голема популарност стекна како водителка на емисијата Фчерашни новости стана мајка, јавува Прес24. Таа и нејзиниот сопруг Предраг...

Facts

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна...

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено,...

Од петок промена на времето, детална временска прогноза за оваа недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен...

Тетовчанец раскажува пред камера, сестра му била во модуларната болница тој ден

Bчера Голем број на граѓани излегоа про тест да го искажат својот рев ол по големата т раг е ија во тетовската бол...

Готово, му дадоа убаво име на бебето, се поpoди македонската водителка

Јована Аврамовска, македонската водителка која голема популарност стекна како водителка на емисијата Фчерашни новости стана мајка, јавува Прес24. Таа и нејзиниот сопруг Предраг...

Latest Articles

Филипче објави мапа со градови кои што немаат повеќе активни случаи на коронавирус

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 45 оздравени пациенти во: Скопје-19, Куманово-25, Прилеп-1. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

ФОТО: Се појави Ким Џонг Ун првпат по 20 дена, еве ја церемонијата

Конечно, Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се појави во јавност првпат по 20 дена, бидејќи присуствувал на церемонија на отворање фабрика северно од Пјонгјанг, објави...

Во овие 6 градови повеќе нема коронавирус позитивни, јавуваат од Министерство за здравство

Министерството за здравство согласно последниот, вчерашен извештај на Институтот за јавно здравје информира дека во шест градови во земјава- во Дебар, Радовиш, Гевгелија, Струмица,...

Во мај да се отворат кафеаните и кафичите, полицискиот час да е олабавен, но ќе има и задолжителни препораки

Центар јавува дека по првомајските празници се очекува Македонија полека да се враќа во нормала, преку подрастично намалување на полицискиот час. Се очекува полека да...

Др.Лазаров: Оставени сме самите да се снаоѓаме кој како знае, може и умее во целава криза

Помалку од 1200 Ординации по општа медицина, толку сме, во цела земја. Оставени сме самите да се снаоѓаме кој како знае, може и умее...

Hot Topics

ФОТО: Кога никој не очекува, падна првиот снег и во Македонија

Веќе падна првиот снег во нашето соседство. На социјалните мрежи вчера беше објавено видео од снежната покривка во Копаоник. Денеска врнежи од снег беа забележани...

ФОТО: Сашко Коцев со убава вecт, честитки пристигнуваат од сите страни

Сашко Коцев, Македонскиот актер и неговата сопруга Смиљана слават 9-годишнина од брак. Убавата в ecт ја сподели актерот на социјалните мрежи. Тој објави нивна...

ФОТО: Падна првиот снег на Балканот, метеоролозите погодија овој пат

Метеоролозите најавија, а денеска и се исполни - Во соседна Србија, во месностка Копаоник падна првиот снег. Во Србија во среда облачно и многу студено,...