ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван и во Албанија и Грција. Епицентарот на земјотресот е на 15км од Битола, во падините на Баба...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова Шапка -7, во Скопје-Петровец, Тетово, Прилеп, Демир Капија, Струмица, Крушево – 6, во Охрид – 5, Скопје-Зајчев...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Минималната температура ќе биде во интервал од -9 до 0, а максималната ќе...

Еве ги и првите кaзни за недела неработен ден, инспекторите се на терен

На втори јануари се извршени 38 надзори од страна на трудовите инспектори при што биле констатирани девет неправилности, веќе во првата неработна недела од годинава. На деветти јануари извршени се 48 надзори во кои се констатирани шест неправилности. Изречени се 15 инспекциски...

Падна одлука, од ноќеска почнуваат pecтpикции на струја, се гасат светлата на патиштата низ Македонија, тунелите ќе светат

ЈПДП, Јавното претпријатие за државни патишта почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална pecтрикција на осветлувањето поставено на државните патишта, со запазување на без бедноста на сообраќајот во ноќните часови. pecтрикции на осветлувањето нема да се вршат во тунелите на...

M P N

Падна одлука, од ноќеска почнуваат pecтpикции на струја, се гасат светлата на патиштата низ Македонија, тунелите ќе светат

ЈПДП, Јавното претпријатие за државни патишта почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална pecтрикција на осветлувањето поставено на државните патишта, со запазување на...

Коментарите на битолчани за последниот земјотрес вечерва во леринско

Битолчани кои деновиве ги чувствуваат сите земјотреси кои во серија се случуваат во северниот дел на Грција на страницата на ЕМСЦ последниот потрес го...

Вее снег, забpaна за ТМВ на планинскиот превој Плетвар и до ГП Деве Баир

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ МОТОРНИ ВОЗИЛА: Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планискиот превој Плетвар кои...

ФОТО: Попладнево нов земјотpec повторно ги здpма Лерин и Битола

Епицен тарот на земјотресот е во пограничното подрачје Битола – Лерин, на 120 километри јужно од Скопје. Денеска повторно земјотрес со локална Рихтерова магнитуда од...

ФОТО: Вчерашниот земјотрес cpуши балкон од куќа во Битола

Вчеравечер Македонија го сети земјотресот со епицентар во соседна Грција, во близина на Битола, каде се cpуши балкон на стара и напуштена куќа. Земјотресот...

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван...

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има...

Еве ги и првите кaзни за недела неработен ден, инспекторите се на терен

На втори јануари се извршени 38 надзори од страна на трудовите инспектори при што биле констатирани девет неправилности, веќе во првата неработна недела од...

Падна одлука, од ноќеска почнуваат pecтpикции на струја, се гасат светлата на патиштата низ Македонија, тунелите ќе светат

ЈПДП, Јавното претпријатие за државни патишта почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална pecтрикција на осветлувањето поставено на државните патишта, со запазување на...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on January 20, 2022 2:00 pm

Don't Miss

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има...

Еве ги и првите кaзни за недела неработен ден, инспекторите се на терен

На втори јануари се извршени 38 надзори од страна на трудовите инспектори при што биле констатирани девет неправилности, веќе во првата неработна недела од...

Падна одлука, од ноќеска почнуваат pecтpикции на струја, се гасат светлата на патиштата низ Македонија, тунелите ќе светат

ЈПДП, Јавното претпријатие за државни патишта почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална pecтрикција на осветлувањето поставено на државните патишта, со запазување на...

Prevention Strategy

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван и во Албанија...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова Шапка -7, во...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на утринска...

Vital Information

ФОТО: Вечерва 3 земјотреси ја стресија Македонија, епицентарот е во соседна Грција

Вечерва дури 3 земјотреси ја стресија Македонија, епицентарот на сите 3 е во соседна Грција. Во близината на Лерин, првиот земјотрес е во 21:43 минути...

Големо браво, во овој македонски град нема позитивни на коронавирусот

Како што јавуваат од Министерството за здравство дека, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа, Направени се 3.561...

Paдocни вecти за пензионерите, денеска има пензија

Министерството за труд и социјална политика известува дека од денес 27.12.2021 год. (понеделник) започнува етапната исплата на декемвриските пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме...

Какво време не очекува викендов според УХМР, облачно со магла, повремен дожд и умерен ветер

Времето во петок ќе е Сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови и со услови за утринска магла по одделни котлини....

Ова ќе биде новиот министер за Здравство, со Информатичко општество ќе раководи Адмирим Алити

Cостанокот на Централното претседателство на Алтернатива заврши. Потпретседател на Собранието ќе биде Хисни Исамили, Беким Сали дефинитивно ќе го наследи Венко Филипче, а министер...

Economical impact

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има...

Еве ги и првите кaзни за недела неработен ден, инспекторите се на терен

На втори јануари се извршени 38 надзори од страна на трудовите инспектори при што биле констатирани девет неправилности, веќе во првата неработна недела од...

Падна одлука, од ноќеска почнуваат pecтpикции на струја, се гасат светлата на патиштата низ Македонија, тунелите ќе светат

ЈПДП, Јавното претпријатие за државни патишта почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална pecтрикција на осветлувањето поставено на државните патишта, со запазување на...

Коментарите на битолчани за последниот земјотрес вечерва во леринско

Битолчани кои деновиве ги чувствуваат сите земјотреси кои во серија се случуваат во северниот дел на Грција на страницата на ЕМСЦ последниот потрес го...

Facts

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има...

Еве ги и првите кaзни за недела неработен ден, инспекторите се на терен

На втори јануари се извршени 38 надзори од страна на трудовите инспектори при што биле констатирани девет неправилности, веќе во првата неработна недела од...

Падна одлука, од ноќеска почнуваат pecтpикции на струја, се гасат светлата на патиштата низ Македонија, тунелите ќе светат

ЈПДП, Јавното претпријатие за државни патишта почна постапка за дополнително етапно спроведување на максимална pecтрикција на осветлувањето поставено на државните патишта, со запазување на...

Коментарите на битолчани за последниот земјотрес вечерва во леринско

Битолчани кои деновиве ги чувствуваат сите земјотреси кои во серија се случуваат во северниот дел на Грција на страницата на ЕМСЦ последниот потрес го...

Latest Articles

ВИДЕО: Додека не се донесе одлука на Влада, полицискиот час останува по старо од 16 часот до 05

Министерот Наќе Чулев вечерва на својојата фејсбук страница напиша: Вечерва бев гостин во Топ тема на Телма. Зборувавме за актуелните предизвици на Министерството за...

Се огласија од Влада за зголемената акциза: Со најниска цена на нафта во регионот останува Северна Македонија

Владата преку фејсбук статус на својата страница напиша: Северна Македонија останува со најниска цена на нафта во регионот! Покачувањето на акцизата на нафтата за +3...

Османи: Кризниот штаб разговараше за барањето полицискиот час да биде од 19 до 05 часот

Денес, централниот кризен штаб формиран за мерките против коронавирусот, денеска дискутираше за измена на времетрањето на полицискиот час од 19:00 до 05:00 часот, објави...

Цената на нафтата падна под нула и е најниска во последните 30 години

Очигледно е дека во целиот свет цената на горивата се спушта доле. Вчера утрото барел нафта чинеше 15 долари, а цената паѓаше во текот...

Апасиев контра одлуката на Пендаровски: Утре иницијатива до Уставниот суд на РМ

Апасиев на фејсбук: За време на 30-дневната ВОНРЕДНА СОСТОЈБА - техничката Влада на РМ донесе вкупно 120 уредби со законска сила! Од нив, едвај 40...

Hot Topics

ФОТО: Земјотрес овојпат во Македонија, епицентар во близина на Љубојно и Бистрица, под Пелистер

Земјотрес од 2.6 степени според рихтер вечерва беше осетен на 15 км од Битола. Земјотреот се случил во 19 часот и 26 минути. Земјотресот е почуствуван...

Утрово измерени -11 степени, од УХМР информираат каде е најстудено утрово

Најстудено утрово е во Берово со -11 степени, во Маврови Анови се измерени -10, во Крива Паланка – 8, во Битола, Штип и Попова...

Детална пpoгноза за цела недела, по сончевото време очекувајте пресврт

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има...