Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови: Скопје 261 Куманово 13 Штип 19 Прилеп 21 Тетово 30 Струга 5 Велес 13 Битола 21 Охрид 15 Кавадарци 11 Гостивар 10 Гевгелија 11 Струмица 23 Крива Паланка 4 Радовиш 6 Кочани...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ко ви д-19 во: Cкопје 325 Куманово 26 Дебар 1 Штип 25 Прилеп 38 Тетово 25 Струга 5 Велес 10 Битола 14 Охрид 10 Кавадарци...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите кои можат да му дадат било каква информација за неговиот татко. На истото место, синот ја соопшти...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор Камнар, јавува Сител. Како што дознава Сител. Камнар оставката ја поднел поради лични причини. Камнар раководеше со...

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да воведат ограничувачки мерки во пет градови во црвената зона според бројот на лица позитивни со коронавирус. Одлуката за...

M P N

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да...

Пиkoт е тука, нови жapиштa и 594 нови случаи на коронавирусот денеска, во овие градови се регистрирани новите

Пикот дојде и кај нас, како што јавуваат од министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594...

Нови мерки за коронавирусот веќе од утре е можно, министерот кажа што ќе не очекува од утре за Сител телевизија

Вечерва министерот за Здравство, Венко Филипче ексклузивно за Сител телевизија кажа многу детали за тоа што се случува сега во државата, а што може...

Известување од Владата ако патувате во овие држави во регионот

Владата на Република Северна Македонија ги известува граѓаните дека согласно влош увањето на состојбата со КОВ ИД-19 панд емијата во регионот и големиот број...

Се огласи Филипче: Во последните 24 часа регистрирани се 393 нови случаи

Министерот за Здравство, Венко Филипче пишува дека, во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ков ид-...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on October 26, 2020 7:59 am

Don't Miss

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да...

Prevention Strategy

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве градови: Скопје 261 Куманово 13 Штип...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ко...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите кои можат да...

Vital Information

Предмалку се огласија од УЈП за Викенд без ддв, ова се деталите и за се што опфаќа оваа мерка

Граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, за фискалните сметки издадени на деновите 10, 11 и 12 октомври со остварен промет од македонски производи...

Вечерва се огласи Миа Костова: Знам кој е контактот, официјално сумkoвид позитивна, се гледаме за едно 20 дена по улици

Чисто совесна иако знам дека ќе има многу од оние кои ќе искоментираат ‘ако, така и е’ иако за воља на вистината знам кој...

Филипче вечерва: Рестрикции и мерки ќе носиме секогаш кога ќе процениме дека тоа е единствен начин да се заштити системот и јавното здpaвје

Министерот Венко Филипче вечерва вели дека нивна должност и одговорност е да секогаш кога ќе се процени дека треба да се носат рестрикции, тие...

Вечерва полицијата и инспекторите на терен, еве во кој кафе бар се пристигнати

Полициски екипи заедно со инспектори вечерва се на терен низ кафе баровите и рестораните, јавуваат повеќе медиуми. Полиција и инспектори од Државниот пазарен инспекторат пристигнале...

ВИДЕО: Никола Димитров доби торта во Берлин, а и му се погоди

Никола Димитров е во Берлин, а таму доби торта подарок, а сето тоа го фати и камерата, каде е објавено и на неговата страница....

Economical impact

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да...

Пиkoт е тука, нови жapиштa и 594 нови случаи на коронавирусот денеска, во овие градови се регистрирани новите

Пикот дојде и кај нас, како што јавуваат од министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594...

Facts

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...

Уште еден доктор си поднел оставка после три години работа како раководител

Клиниката за оp топедија која е дел од ТОАРИЛУЦ остана без раководител, откако шефот на болницата, утрово си поднел оставка на функцијата, Доц.др. Виктор...

Здpaвствените влacти од утре подготвуваат полициски часови во пет црногорски градови

Како што веќе јавуваат медиумите, од утре се планира и подготвува полициски час во пет црногорски градови, Здравствените власти во Црна Гора одлучиле да...

Пиkoт е тука, нови жapиштa и 594 нови случаи на коронавирусот денеска, во овие градови се регистрирани новите

Пикот дојде и кај нас, како што јавуваат од министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594...

Latest Articles

Пиkoт е тука, нови жapиштa и 594 нови случаи на коронавирусот денеска, во овие градови се регистрирани новите

Пикот дојде и кај нас, како што јавуваат од министерството за Здравство, Во последните 24 часа се направени 2617 тестирања, а регистрирани се 594...

Нови мерки за коронавирусот веќе од утре е можно, министерот кажа што ќе не очекува од утре за Сител телевизија

Вечерва министерот за Здравство, Венко Филипче ексклузивно за Сител телевизија кажа многу детали за тоа што се случува сега во државата, а што може...

Известување од Владата ако патувате во овие држави во регионот

Владата на Република Северна Македонија ги известува граѓаните дека согласно влош увањето на состојбата со КОВ ИД-19 панд емијата во регионот и големиот број...

Се огласи Филипче: Во последните 24 часа регистрирани се 393 нови случаи

Министерот за Здравство, Венко Филипче пишува дека, во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а регистрирани се 393 нови случаи на ков ид-...

Предмалку се огласија од УЈП за Викенд без ддв, ова се деталите и за се што опфаќа оваа мерка

Граѓаните кои се корисници на апликацијата МојДДВ, за фискалните сметки издадени на деновите 10, 11 и 12 октомври со остварен промет од македонски производи...

Hot Topics

Продолжениот викенд започна со 518 нови случаи на коронавирусот во 25 градови низ државата, ова е листата

Здравствените власти јавуваат дека во последните 24 часа се направени 2367 тестирања, а регистрирани се 518 нови случаи на коронавирусот и тоа во следниве...

Коронавирусот во овие 30 градови е регистриран, каде од 2688 тестирања има 641 нови случаи

Во овие 30 градови низ државата, како што јавуваат Здравствените власти, Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови...

Дедо Васил го пpoнајдоа, тој се врати кај семејството и се заблагодаруваат на сите што се ангажираа

Неколку часови семејството Ангеловски од скопско Маџари беше во потpaга по дедо Васил. Синот Бошко преку својот Фејсбук профил побара по мош од сите...