Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за” беа 43 пратеници. Во текот на дебатата, опозицијата го обвини Џафери за кршење на одредбите од Уставот...

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага во атмосферата ќе има чувство дека температурата на воздухот е повисока. И покрај топлото време, претежно во...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања кажа дека граѓаните ќе плаќаат исти цени за струја, а некои и помалку. „Греат базени, копаат ...

Ајде аирлија нека ни е: Позната е новата цена на струјата, PKE одлучи, фото

РКЕ - Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)донесе одлука за новата цена на струјата која во сила ќе влезе од први јули. Според првиот човек на Регулаторната комисија, Марко Бислимовски, просечната цената за електрична енергија за 98,8% од домаќинствата...

Вечерва нови цени на горивата, РКЕ донесе одлука за од полноќ да важат новите цени

PKE - Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата која ќе стапи во сила од вечерва на полноќ: Највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за...

M P N

Вечерва нови цени на горивата, РКЕ донесе одлука за од полноќ да важат новите цени

PKE - Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата...

ВИДЕО: Нема крај, пак се ckapaa во Собранието, овојпат пратеничка од ДУИ со пратеничката група на опозицијата

Повторно тензи чно во Собранието по инцидентот со пратеникот Арбр Адеми кој со тврди предмети фрлаше кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Иако Комисијата за европски...

Бектеши во одбрана на Адеми му порача на Милошоски: За такви како тебе не треба да има место на политичката сцена

Министерот за економија, Крешник Бектеши, по денешниот инцидент во Собранието и физи чката пресме тка помеѓу претседателот на Комисијата за европски прашања Арбр Адеми...

Акција на МВР: Фатени 384 возачи со специјален радар за снимање во ноќни услови

Како што јавуваат од МВР, на 25/26.06.2022 во периодот од 22.00 до 04.00 часот со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведена...

Неготино: Со голф одбил да застане на полицијата и се обидел да уд pи во полицискиот службеник

Како што јавуваат од МВР, на 25.06.2022 во 23.00 часот во Неготино од полициски службеници од Полициска станица Неготино е лиш ен од слобода...

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за”...

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за”...

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања...

Ајде аирлија нека ни е: Позната е новата цена на струјата, PKE одлучи, фото

РКЕ - Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)донесе одлука за новата цена на струјата која во сила ќе влезе од први јули....

Вечерва нови цени на горивата, РКЕ донесе одлука за од полноќ да важат новите цени

PKE - Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on July 1, 2022 10:49 pm

Don't Miss

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за”...

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања...

Ајде аирлија нека ни е: Позната е новата цена на струјата, PKE одлучи, фото

РКЕ - Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)донесе одлука за новата цена на струјата која во сила ќе влезе од први јули....

Вечерва нови цени на горивата, РКЕ донесе одлука за од полноќ да важат новите цени

PKE - Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата...

Prevention Strategy

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за” беа 43 пратеници....

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага во атмосферата ќе...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања кажа дека граѓаните...

Vital Information

Бајден pacпали по Путин: Мислеше дека ќе се pacпадне HATO, но тоа не се случи

Џо Бајден, Претседателот на САД, се наоѓа во Германија на самитот на Г7, каде што зборуваше за рускиот лидер Владимир Путин. Путин од...

ФОТО: Пpeубaва на плажа, има 59 години, а остава без здив, Лидија Вуќичевиќ oбјави нови фотки на Инстаграм

Лидија Вукичевиќ, актерка која се опушти на пл ажа и го покажа својот изглед иако ушта малку ќе полни и 60 години. Таа уште еднаш...

Дали е паметно: Османи вели дека не го одбиле францускиот предлог, туку спорниот дел

Министерот на МНР, Бујар Османи на гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“ кажа дека не бил одбиен „францускиот предлог“, туку спорниот дел. Османи кажа...

He e cмешно: На преведувач од Македонија му стигнала понуда од ЕУ за превод од северномакедонски јазик

Како што пренесува Прес24, преведувач од Македонија на социјалните мрежи сподели дека добил понуда за превод на материјали од северномакедонски јазик. Кој е тој...

Евроамбасадорот Фуере: Кој ќе гарантира дека нема да има ново вето од Бугарија

Доколку се сака решение за билатерално прашање каде би имало балансиран пристап, но и да се земат во предвид критериумите за приклучување на Европската...

Economical impact

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за”...

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања...

Ајде аирлија нека ни е: Позната е новата цена на струјата, PKE одлучи, фото

РКЕ - Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)донесе одлука за новата цена на струјата која во сила ќе влезе од први јули....

Вечерва нови цени на горивата, РКЕ донесе одлука за од полноќ да важат новите цени

PKE - Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата...

ВИДЕО: Нема крај, пак се ckapaa во Собранието, овојпат пратеничка од ДУИ со пратеничката група на опозицијата

Повторно тензи чно во Собранието по инцидентот со пратеникот Арбр Адеми кој со тврди предмети фрлаше кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Иако Комисијата за европски...

Facts

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за”...

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања...

Ајде аирлија нека ни е: Позната е новата цена на струјата, PKE одлучи, фото

РКЕ - Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ)донесе одлука за новата цена на струјата која во сила ќе влезе од први јули....

Вечерва нови цени на горивата, РКЕ донесе одлука за од полноќ да важат новите цени

PKE - Дизелот поевтинува за 2,5 денари, додека цената на бензинот останува иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата...

ВИДЕО: Нема крај, пак се ckapaa во Собранието, овојпат пратеничка од ДУИ со пратеничката група на опозицијата

Повторно тензи чно во Собранието по инцидентот со пратеникот Арбр Адеми кој со тврди предмети фрлаше кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Иако Комисијата за европски...

Latest Articles

Русин епидемиолог откри каде грешеле Италјанците со коронавирусот, се воделе според кинеско искуство, а немале клулна компонента

Александар Семјонов, Рускиот епидемиолог и заменик директор на Инститотут за епидемиологија и микробиологија Пастер од Санкт Петербург бил дел од рускиот тим лекари во...

Чесите од полноќ повторно ќе можат да патуваат во странство, да одат на годишен одмор, одлучи Чешката влада

Со нова одлука Владата на Чешка на своите граѓани да им ја укине забраната за патување во други земји, па сега сите ќе можат...

Жан Митрев: Бисера ја зголеми својата тежина од 2920гр. на 4000 грама

Бисера е доенче старо 6 месеци со повреќекратен престој на Клиниката за Детски бол ести, и еден претходен престој во нашата клиника поради оклузија...

Од месец мај со авион ќе патуваме по нови правила и мерки поради коронавирусот

Како што веќе е најавено, Европската комисија во мај ќе го претстави пакетот на нови правила за летање откако ќе бидат укинати вонредните мерки...

Филипче им се заблагодари вечерва со видео порака на сите колеги и сограѓани

Предмалку Министерот за Здравство Венко Филипче објави видео со кратка порака до граѓаните и неговите фанови кои го следат на фејсбук. Тој напиша: Им...

Hot Topics

Конечно: Собранието синоќа гласаше и тоа со 61 пратеник против и со 43 пратеници За интерпелацијата на Претседателот на Собранието Талат Џафери

Синоќа, Пратениците во Собранието не ја изгласаа интерпелацијата за претседателот на Собранието Талат Џафери, што ја поднесе опозицијата. Против” гласаа 61 пратеник, а „за”...

Кога никој не очекува, УХМР најави многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Како што јавуваат од УХМР, следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Поради зголемената влага...

Крешник Бектеши: Ј.К. грее базени и копа, вие го знаете, не е Јелена Карлеуша

Крешник Бектеши, Министерот за економија, кажа дека цената на ел. Енергија е зголемена само во четвртиот блок. Бектеши на седницата за пратенички прашања...