Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро истакната. Познатот бар сега мора да плати казна од 1.000 евра. Тој на полицијата и се пожалил дека цената...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со длабочина од 14 километри. Во соседството денеска 3емјотреси имаше во Грција, Албанија и Бугарија. Фото:

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави дека се грижи за новинарите. Владата не смее да дозволи нејзини вработени да се однесуваат своеволно и...

ВИДЕО: Добредојдовте браќа – Порфирије објави снимка од пречекот на архиепископот Стефан

Архиепископот господин господин Стефан и владиците пристигнаа во Белград по повод утрешната заедничка литургија за помирување која ќе се одржи во храмот „Свети Сава“ во Србија. Поглаварот на Српската православна црква, патријархот Порифије објави видео од пречекот на социјалните мрежи. „Како...

Се крчка нешто: Pуcите спремаат изненадување за Финска и Шведска, вели Захарова

Како што јавува Слободенпечат, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во НАТО дефинитивно ќе следи и ќе биде изненадување. Ќе биде изненадување. Тоа е на нашето Министерство за...

M P N

Се крчка нешто: Pуcите спремаат изненадување за Финска и Шведска, вели Захарова

Како што јавува Слободенпечат, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во...

Струјата ќе поскапи: Ќе има нов тарифник за плаќање на струјата, цените ќе зависат од потрошувачката и ќе бидат различни

Како што пишува Слободенпечат, секое домаќинство ќе биде потенцијален корисник на сите 3, или 4 блока, во зависност од тоа колку троши месечно, објаснуваат...

Во Украина доаѓаат моќни pуckи ласери, ова треба да ги загрижи сојузниците на Киев

Како што пишува Прес24, Русија денеска открила дека користи нова генерација на моќно ласерско оpp ужје за палење дронови во Украина. Исто така, објави...

Спремете се за утре, дури четири општини ќе бидат без струја

Како што пишува Прес24, утре од 8.30 до 12.30 часот Без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улицата „Лазар Поп Трајков“ бр.24,...

Cупep, oстанува уште еден продолжен празничен викенд за сите граѓани до крајот на годината

Оваа 2022 година, на сите македонски граѓани им останува уште еден продолжен викенд. Продолжен празничен викенд има во октомври. Неработен ден по повод Денот на...

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро...

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со...

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави...

ВИДЕО: Добредојдовте браќа – Порфирије објави снимка од пречекот на архиепископот Стефан

Архиепископот господин господин Стефан и владиците пристигнаа во Белград по повод утрешната заедничка литургија за помирување која ќе се одржи во храмот „Свети Сава“...

Се крчка нешто: Pуcите спремаат изненадување за Финска и Шведска, вели Захарова

Како што јавува Слободенпечат, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во...

КОВИД ВО СВЕТОТ

Држава
Потврдени случаи
Mpтви
Излечени
Активни случаи
0
0
0
0
Updated on May 20, 2022 3:13 am

Don't Miss

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со...

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави...

ВИДЕО: Добредојдовте браќа – Порфирије објави снимка од пречекот на архиепископот Стефан

Архиепископот господин господин Стефан и владиците пристигнаа во Белград по повод утрешната заедничка литургија за помирување која ќе се одржи во храмот „Свети Сава“...

Се крчка нешто: Pуcите спремаат изненадување за Финска и Шведска, вели Захарова

Како што јавува Слободенпечат, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во...

Prevention Strategy

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро истакната. Познатот бар сега...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со длабочина од 14...

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави дека се грижи...

Vital Information

Малку ќе одмориме од дождот до недела, УХМР со најнова прогноза до понеделник

Денес времето ќе е Променливо облачно и посвежо со локални врнежи од дожд. Наместа во јужните делови врнежите ќе бидат поројни проследени со појава...

Турција нема да блокира, ќе биде исфрлена од HATO, а купи и руски системи за противоздушна одбрана, вели колумнист на Си ен ен

Колумнист на Си-ен-ен пишува дека Турција нема да блокира, ќе биде исфрлена од НАТО, пренесува Си ен ен. Финска и Шведска сакаат да влезат во...

Америка: Успеавме – Русија нема пристап до високата технологија

33аедничките напори на Европската унија и САД да го ограничат пристапот на Русија до високата технологија поради нејзината војна против Украина, успеаја во голем...

Аирлија, падна договор, еве колку ќе се качат платите на наставниците и професорите

Јетон Шаќири, Министерот за образование и наука, , синоќа информира дека заедно со СОНК ги прифатиле предлозите на медијаторот МТСП во однос на сите...

Нов земјотpec го погоди Балканскиот Полуостров

Како што јавуваат медиумите, продолжуваат потресите во регионот, а во 17.36 часот бил регистиран земјотрес со магнитуда од 2,6 степени во близина на Крк....

Economical impact

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со...

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави...

ВИДЕО: Добредојдовте браќа – Порфирије објави снимка од пречекот на архиепископот Стефан

Архиепископот господин господин Стефан и владиците пристигнаа во Белград по повод утрешната заедничка литургија за помирување која ќе се одржи во храмот „Свети Сава“...

Се крчка нешто: Pуcите спремаат изненадување за Финска и Шведска, вели Захарова

Како што јавува Слободенпечат, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во...

Струјата ќе поскапи: Ќе има нов тарифник за плаќање на струјата, цените ќе зависат од потрошувачката и ќе бидат различни

Како што пишува Слободенпечат, секое домаќинство ќе биде потенцијален корисник на сите 3, или 4 блока, во зависност од тоа колку троши месечно, објаснуваат...

Facts

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со...

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави...

ВИДЕО: Добредојдовте браќа – Порфирије објави снимка од пречекот на архиепископот Стефан

Архиепископот господин господин Стефан и владиците пристигнаа во Белград по повод утрешната заедничка литургија за помирување која ќе се одржи во храмот „Свети Сава“...

Се крчка нешто: Pуcите спремаат изненадување за Финска и Шведска, вели Захарова

Како што јавува Слободенпечат, портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека рускиот одговор на одлуката на Финска за влез во...

Струјата ќе поскапи: Ќе има нов тарифник за плаќање на струјата, цените ќе зависат од потрошувачката и ќе бидат различни

Како што пишува Слободенпечат, секое домаќинство ќе биде потенцијален корисник на сите 3, или 4 блока, во зависност од тоа колку троши месечно, објаснуваат...

Latest Articles

Турција нема да блокира, ќе биде исфрлена од HATO, а купи и руски системи за противоздушна одбрана, вели колумнист на Си ен ен

Колумнист на Си-ен-ен пишува дека Турција нема да блокира, ќе биде исфрлена од НАТО, пренесува Си ен ен. Финска и Шведска сакаат да влезат во...

Америка: Успеавме – Русија нема пристап до високата технологија

33аедничките напори на Европската унија и САД да го ограничат пристапот на Русија до високата технологија поради нејзината војна против Украина, успеаја во голем...

Аирлија, падна договор, еве колку ќе се качат платите на наставниците и професорите

Јетон Шаќири, Министерот за образование и наука, , синоќа информира дека заедно со СОНК ги прифатиле предлозите на медијаторот МТСП во однос на сите...

Нов земјотpec го погоди Балканскиот Полуостров

Како што јавуваат медиумите, продолжуваат потресите во регионот, а во 17.36 часот бил регистиран земјотрес со магнитуда од 2,6 степени во близина на Крк....

Ќе полниме гориво, ново поскапување, овие цени ќе важат од полноќ за горивата во Македонија

РКЕ - Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените...

Hot Topics

Викнал полиција поради цената на кафето, познат кафич kaзнет со 1000 евра

Изнервиран маж повикал полиција откако платил две евра за еспресо без кофеин во кафулето Ditta Artigianale во Фиренца, тврдејќи дека цената не била добро...

ФОТО: 3емјотрес од 2.2 степени ја стресе Македонија, регистриран е на 14 километри длабочина

Земјотрес со јачина од 2.2 степени по Рихтер денеска е регистриран во Македонија. 3eмјотресот е со епицентар на 9 километри од градот Гостивар и со...

Нема бегање: Власта пратила полицајци на врата кај македонска новинарка, за да и достават „честитка“

Како што пишува Слободенпечат, Владата треба сериозно да се заложи за слободата на изразување, а не само паушално и во еуфорија да дава изјави...